Najczęsciej czytane

Wyłazy Fakro

Wyłaz Fakro umożliwia bezpieczne i swobodne wyjście na dach zawsze wtedy, kiedy jest ono niezbędne. Do takich sytuacji należą prace kominiarskie, instalacyjne czy też konserwacyjne. Może zdarzyć się także, że podczas zabawy piłka, lotka do badmintona czy latawiec utkną na dachu, wyłaz Fakro pozwoli Ci na ich szybkie ściągnięcie i kontynuowanie zabawy. 

Wykorzystaj czas

Wiosna w pełni, wakacje tuż tuż, a wraz z nimi dłuższe dni i więcej wolnego czasu. Warto więc zacząć zastanawiać się na tym jak ten czas wykorzystać, by go nie zmarnować. Oczywiście odrobina nicnierobienia przyda się każdemu, ale resztę urlopu można spędzić bardziej kreatywnie. Jak?

Pracownia Mebli Kuchennych - dobre rozwiązanie?

Urządzanie kuchni należy do ważniejszych podczas remontu mieszkania. Jest to miejsce w którym chcąc nie chcąc spędzamy bardzo dużo czasu. Jak urządzić ją w taki sposób, by była nie tylko piękna, ale co w kuchni najważniejsza-funkcjonalna?

Plusy i minusy samodzielnej wyceny mieszkań

 

mieszkania na sprzedażOszacowanie wartości mieszkania jest zwykle sporym przedsięwzięciem, do którego podchodzimy w sposób poważny i odpowiedzialny – i bardzo dobrze, ponieważ niedokładnie ustalona wartość nieruchomości pociąga za sobą ogromne straty finansowe. Ze względu na to, że precyzyjne określenie wartości mieszkania wymaga doskonałej znajomości branży i proporcji pomiędzy popytem i podażą oraz brania pod uwagę licznych czynników przekładających się bezpośrednio na zwiększenie lub zmniejszenie wartości mienia, każdorazowo powinniśmy udać się do doświadczonego rzeczoznawcy majątkowego, który - z pewnością - prawidłowo wyznaczy cenę, której możemy się spodziewać podczas sprzedaży.

Rzeczoznawca majątkowy bada w pierwszej kolejności takie elementy, jak chociażby sam rynek, specyfikę oraz cechy charakteryzujące samo mieszkanie wraz z jego prawnymi uwarunkowaniami. Dzięki jego precyzyjnej i systematycznej pracy mamy możliwość zaopatrzenia się w operat szacunkowy, który uprawnia nas – chociażby – do ubiegania się o kredyt hipoteczny, rozliczania się z podatku od spadku lub darowizny lub załatwiania spraw sądowych. Za profesjonalną wycenę będziemy musieli oczywiście zapłacić, czasami nawet kilkaset złotych, jednak dokument jest niezbędny podczas spraw formalnych i żaden inny nie będzie rozpatrywany przez urzędy i państwowe instytucje. Oczywiście wyceny mieszkań możemy dokonać także na własną rękę, jednak tego typu działanie powinniśmy potraktować bardziej jako zabawę, uzyskując bardzo przybliżony wynik naszych własnych analiz. Na wielu stronach internetowych znaleźć możemy darmowe wyceniarki, które są wirtualnymi aplikacjami, mającymi dostarczyć nam szacunkową cenę, jaką moglibyśmy uzyskać ze sprzedaży lub kupna naszego mieszkania. Warto skorzystać przede wszystkim z usług, które opisane zostały na stronie http://www.walor-nieruchomosci.pl. Tylko profesjonalna wycena będzie bowiem informacją kompetentną dla samego właściciela oraz dla jego potencjalnego kupca.

Takie internetowe programy działają w oparciu o opracowany przede wszystkim dlatego, że zwykle – kierowani emocjonalnym sentymentalizmem – mamy skłonności do zawyżania wartości lokalu. W takiej sytuacji nie możemy mieć pewności, że nasze mieszkanie jest warte właśnie tyle, ile pokazuje licznik wyceniarki. Trzeba wiedzieć także, że takie aplikacje są bardzo intuicyjne i nie uwzględniają licznych niuansów, którymi kieruje się rzeczoznawca majątkowy podczas przeprowadzania wyceny mieszkań. Ze względu na to, ze każde mieszkanie jest inne i konfiguracja różnorodnych czynników będzie rozkładać się za każdym razem zupełnie inaczej, nie możemy mieć pewności, że cena wyświetlona na ekranie komputera będzie wiarygodna. Drugą możliwością jest przeprowadzenie analizy porównawczej na podstawie ogłoszeń dotyczących sprzedaży nieruchomości. Możemy ustalić szacunkową wartość naszego mieszkania na podstawie dziesięciu ofert przedstawiających lokale maksymalnie zbliżone parametrami do naszego własnego, jednak muszą to być parametry zgodne pod względem wizualnym, technicznym oraz lokalizacyjnym, co w praktyce może okazać się niezwykle trudne. Trudność może polegać dodatkowo na tym samym, co pojawiło się już w przypadku internetowej wyceniarki – nigdy nie możemy mieć pewności, że opisy znajdujące się przy zdjęciach nieruchomości wystawionych na sprzedaż – o ile oczywiście w ogóle się tam pojawiają – są wiarygodne i zgodne ze stanem faktycznym. Warto wziąć poprawkę na to, ze ceny podane w ogłoszeniach są zwykle wartościami wywoławczymi i nie muszą wcale faktycznie być tak wysokie, jak są wyświetlone na ekranie.

Najlepszym rozwiązaniem jest więc wykonanie własnej analizy, która pomogłaby nam podjąć decyzję odnoście wystawienia lub nie wystawienia naszej nieruchomości na sprzedaż, a następnie porównanie uzyskanych wartości z tym, co ma nam do powiedzenia zawodowiec. Wyceny mieszkań są działaniami jednostkowymi i wykonywanymi w sposób indywidualny, dlatego też trudno zakładać, że nasze prywatne działania będą się w pełni pokrywały z tym, co możemy uzyskać na podstawie profesjonalnie sporządzonego operatu szacunkowego. Czasami jeden czynnik może być elementem decydującym, dlatego też warto zwrócić dodatkową uwagę na niepisane prawo handlowe, z którego wynika, że mieszkanie jest warte tylko tyle, za ile ktoś zdecyduje się je kupić, może się więc okazać, że nasza oferta przez długi czas pozostanie bez odpowiedzi, a sama nieruchomość nie będzie mogła znaleźć potencjalnego nabywcy.  

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Our website is protected by DMC Firewall!