Najczęsciej czytane

Wyłazy Fakro

Wyłaz Fakro umożliwia bezpieczne i swobodne wyjście na dach zawsze wtedy, kiedy jest ono niezbędne. Do takich sytuacji należą prace kominiarskie, instalacyjne czy też konserwacyjne. Może zdarzyć się także, że podczas zabawy piłka, lotka do badmintona czy latawiec utkną na dachu, wyłaz Fakro pozwoli Ci na ich szybkie ściągnięcie i kontynuowanie zabawy. 

Wykorzystaj czas

Wiosna w pełni, wakacje tuż tuż, a wraz z nimi dłuższe dni i więcej wolnego czasu. Warto więc zacząć zastanawiać się na tym jak ten czas wykorzystać, by go nie zmarnować. Oczywiście odrobina nicnierobienia przyda się każdemu, ale resztę urlopu można spędzić bardziej kreatywnie. Jak?

Pracownia Mebli Kuchennych - dobre rozwiązanie?

Urządzanie kuchni należy do ważniejszych podczas remontu mieszkania. Jest to miejsce w którym chcąc nie chcąc spędzamy bardzo dużo czasu. Jak urządzić ją w taki sposób, by była nie tylko piękna, ale co w kuchni najważniejsza-funkcjonalna?

Klucz pneumatyczny najlepszym pomocnikiem

śrubyWiele narzędzi pneumatycznych, elektronarzędzi i narzędzi ręcznych dostępnych na rynku staje się coraz bardziej nowoczesnych. Powstają w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne, dlatego ich parametry techniczne ulegają znacznej poprawie. Dzieje się to z wielką korzyścią dla wszystkich użytkowników tego rodzaju urządzeń. Z powodzeniem są one bowiem wykorzystywane zarówno przez profesjonalistów pracujących na placach budowy, na hali produkcyjnej czy montażowej, ale również przez wszystkich majsterkowiczów, którzy wykonują drobne prace remontowe we własnym domu. Istnieje szczególnie kilka elektronarzędzi i narzędzi pneumatycznych, które znajdują zastosowanie w każdych rękach. Należą do nich między innymi wiertarka, klucz pneumatyczny czy szlifierka.

Szczególnie klucz pneumatyczny jest tego rodzaju urządzeniem, które doskonale sprawdza się w przypadku wielu prac. Jego podstawowym zadaniem jest bowiem wkręcanie oraz wykręcanie wszelkiego rodzaju śrub. Coraz nowsze modele, które powstają w oparciu o innowacyjne technologie, są w stanie poradzić sobie nawet z najbardziej zapieczonymi śrubami. W obrębie kluczy pneumatycznych, najbardziej popularne są pneumatyczne klucze udarowe oraz kątowe. Wykorzystywane są na halach produkcyjnych i montażowych, w profesjonalnych warsztatach samochodowych, w przydomowych warsztatach mieszczących się w garażach, a nawet na dużych placach budowy, gdzie konieczne jest montowanie różnego rodzaju elementów konstrukcyjnych, które mocowane są za pomocą śrub. Jak zatem widać, zastosowanie tego typu urządzeń pneumatycznych jest bardzo szerokie. Jest to możliwe dzięki uniwersalnym właściwościom i coraz lepszym parametrom technicznym urządzenia. Na co zatem należy zwracać uwagę podczas wyboru narzędzia, jakim jest klucz pneumatyczny? Jaki klucz pneumatyczny będzie najodpowiedniejszy? Oczywiście, w zależności od charakteru wykonywanych czynności, koniecznie trzeba zwracać uwagę na poszczególne parametry urządzenia. Najważniejsze w tej kwestii są: prędkość maksymalna obrotów na minutę, wartość momentu maksymalnego mierzonego w Nm, moment użytkowy również liczony w Nm, waga oraz rozmiar czopa podawany w calach.

Kolejną istotną cechą każdego klucza pneumatycznego jest ergonomia. Z nią z kolei bezpośrednio wiąże się kwestia odpowiednio wysokiego poziomu bezpieczeństwa podczas wykonywanej pracy. Czym zatem powinien odznaczać się klucz pneumatyczny? Jakie właściwości powinien posiadać, aby zapewniał ergonomię pracy oraz odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa? Przede wszystkim, ważna jest sama konstrukcja urządzenia oraz jego wykonanie. Klucz pneumatyczny powinien posiadać wytrzymałą, odporną na wstrząsy oraz uderzenia obudowę, ale jednocześnie nie powinna ona sprawiać, że urządzenie będzie ciężkie. Musi być stosunkowo lekkie i poręczne. W razie potrzeby producent powinien dołączyć do zestawu dodatkowy uchwyt. Jednak, bez względu na to, czy rękojeści są dwie, czy jedna, każda z nich powinna być obleczona materiałem o właściwościach antypoślizgowych. Tym samym zwiększa się znacznie poziom bezpieczeństwa w trakcie użytkowania klucza, ponieważ nie ma ryzyka, że wysunie się ono z rąk. Uchwyt staje się dzięki temu mocniejszy i pewniejszy. Być może nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że ma to znaczny wpływ na bardziej komfortowe warunki pracy, a przez to lepsze jej efekty. Co więcej, klucz pneumatyczny nie powinien sprawiać zbyt dużych trudności podczas konserwacji, ale również w samym użytkowaniu. Dobrze zatem jest, gdy producent zadba o wygodny i bezpieczny włącznik, oraz guzik, który sprawi, że w każdej chwili, z zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa będzie można wyłączyć urządzenie. Producent powinien zadbać również o to, aby wyposażyć zestaw w odpowiednie, rozmaite końcówki, dzięki którym możliwe będzie wkręcanie oraz wykręcanie różnego rodzaju śrub, a także dołączenie walizki, która pomoże utrzymać cały zestaw w należytym porządku i w jednym miejscu. Nie bez znaczenia są również te parametry techniczne urządzenia, które sprawiają, że jego żywotność jest długa. Dzięki temu można uniknąć ryzyka częstego psucia się narzędzia, jakim jest klucz pneumatyczny, a co za tym idzie – kosztownych napraw lub wymiany. Ponadto, praca staje się bezpieczniejsza, jeśli narzędzie nie psuje się często w trakcie jego użytkowania. narzędzia ręczne

Dlaczego warto decydować się na urządzenia, które wykorzystują w swej budowie oraz zasadach działania, pneumatykę? W przypadku tego rodzaju narzędzi, sterowanie oraz przekazywanie energii odbywa się za pomocą sprężonego powietrza, a więc powietrza pod ciśnieniem. Najważniejsze w tym jest to, że wszelkiego rodzaju narzędzia pneumatyczne znacznie ułatwiają i usprawniają pracę. Jest to niezwykle istotna kwestia w przypadku każdego rodzaju czynności wykonywanych z użyciem rozmaitych urządzeń. Bardzo często konieczne jest bowiem fizyczne odciążenie człowieka. To właśnie narzędzia pneumatyczne, między innymi klucz pneumatyczny są w stanie to zrobić w najwyższym stopniu. Ponadto, podnoszą poziom bezpieczeństwa pracy. Wszystko to ma bezpośrednie przełożenie na jakość oraz efektywność wykonywanej pracy. Z pewnością każdy zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że pracownik, który ma możliwość wykonywania swoich zadań w bardziej komfortowych warunkach, jest zdecydowanie bardziej wydajny niż człowiek, który każdego dnia naraża swój stan zdrowia, a nierzadko również życia z powodu nie najlepszych, pod względem parametrów technicznych, urządzeń.

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety, jakie posiadają urządzenia pneumatyczne, warto w nie zainwestować i zadbać o to, by znalazły się na każdym stanowisku pracy. Nie tylko usprawniają rozmaite procesy pracy, ale również czynią ją zdecydowanie bardziej bezpieczną. Klucz pneumatyczny jest jednym z tego rodzaju narzędzi, które warto mieć. Bez względu na to, czy jest się profesjonalistą z branży remontowo-budowlanej, czy domowym majsterkowiczem, warto zainwestować w profesjonalne, odznaczające się najlepszymi parametrami technicznymi urządzenia – elektronarzędzia, narzędzia pneumatyczne, a nawet narzędzia ręczne.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

DMC Firewall is a Joomla Security extension!