Najczęsciej czytane

Casalgrande Padana – idealna podłoga do salonu

Salon jest w każdym domu miejscem reprezentacyjnym. To właśnie do tego pokoju zapraszamy naszych gości, aby spędzić z nimi wolny czas i podyskutować. Nie powinno więc dziwić to, że wyposażeniu właśnie tego pomieszczenia poświęcamy tak wiele czasu i uwagi. Jednym z najważniejszych elementów jest montaż odpowiedniej podłogi w naszym salonie, ponieważ to na nią jako pierwszą zwracamy uwagę wchodząc do danego pomieszczenia. 

Jak wybrać idealny wkład kominkowy?

Wiele osób ze względu na zbliżającą się jesień marzy o tym, by nadchodzący czas spędzać w gronie rodzinnym przy cieple kominka. Nic dziwnego. Kominek zapewnia ciepłą atmosferę, nie tylko w sersie dosłownym, ale także przenośnie. Stwarza on bowiem niesamowity, rodzinny nastrój, który sprzyja rodzinnym spotkaniom. Jeżeli podejmiecie już decyzję o kupnie kominka, powinniście mieć także świadomość, że jego zakup wiąże się także z kupnem wielu innych rzeczy, które gwarantują prawidłowe funkcjonowanie kominka w naszym domu.

Projektowanie funkcjonalnej kuchni

Wielu z nas przystępując do remontu takiego pomieszczenia jak kuchnia skupia się głównie na takich elementach jak jej wystrój, kolor, czy wyposażenie sprzętowe. Warto jednak pomyśleć o innej kwestii mianowicie funkcjonalności kuchni. Powinien to być podstawowy wyznacznik dotyczący tego pomieszczenia.

Kotły gazowe – ich zastosowanie i montaż

 

kociołJeżeli zastanawiamy się nad wyborem techniki grzewczej do naszego domu, powinniśmy zwrócić się o pomoc specjalisty. Profesjonalna porada jest w tym przypadku bezcenna, ponieważ montaż odpowiedniej instalacji pozwoli nam cieszyć się idealną temperaturą powietrza w pomieszczeniach oraz zaoszczędzić pieniądze. Musimy również pamiętać o względach bezpieczeństwa dla nas i naszej rodziny. Wybór odpowiedniej techniki ocieplenia domu jest bowiem powiązany z przetwarzaniem oraz wytwarzaniem energii, która nieumiejętnie uzyskiwana może stanowić zagrożenie nie tylko dla konstrukcji budynku, ale również dla samych domowników.

Kluczową kwestią doboru techniki grzewczej jest wybór kotła. Jak wiemy, istnieje wiele rodzajów tego urządzenia, które stanowi źródło ciepła, jakikolwiek sposób ogrzewania wybierzemy. Jeśli chodzi o kotły CO, mamy do wyboru wśród nich olejowe oraz kondensacyjne olejowe, a także kotły gazowe i kondensacyjne gazowe. Rzadziej wybierane są kotły gazowo-olejowe oraz większe kotły przemysłowe. W ich zakupie warto zwrócić się do dystrybutora urządzeń sprawdzonych firm i znanych producentów, którzy dają gwarancje oraz serwisują kotły. W pierwszej kolejności musimy wziąć pod uwagę nasze własne oczekiwania, czyli jaki rodzaj ogrzewania preferujemy, jaką temperaturę powietrza będziemy chcieli utrzymać, jaki opał jest w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem, ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na system ogrzewania oraz na ocieplenie domy w sezonie grzewczym. Dzięki temu będziemy mogli dopasować rodzaj odpowiedniego urządzenia, przewodów instalacyjnych oraz grzejników w poszczególnych pomieszczeniach. Musimy zwrócić uwagę na plan architektoniczny domu, rozkład pomieszczeń, wysokość stropów, możliwości instalacyjne i tym podobne. Montaż musi być poprzedzony sporządzeniem odpowiedniego planu całego systemu grzewczego. Jeżeli zwrócimy się z tym do profesjonalistów, będziemy mogli liczyć nie tylko na doradztwo, ale również transport i precyzyjny montaż oraz ewentualny serwis.

Kotły są najważniejszą częścią całej instalacji grzewczej. W zależności od paliwa różnią się one między sobą. Na rynku szeroko dostępne są urządzenia na opał w postaci ciekłej, jak i stałej. Istnieją tajże kotły gazowe oraz piece napędzane biomasą, zrębkami na przykład pochodzenia drewnianego oraz pelletem. Kotły możemy również podzielić ze względu na materiał, z jakiego stworzona jest jego obudowa. Wyróżniamy w tym przypadku kotły żeliwne i stalowe. Kocioł nie jest urządzeniem zamkniętym, jego energia jest przekazywana przewodom, które rozprowadzają ciepło po całym domu. Dlatego też i w tym przypadku następuje zróżnicowanie tych urządzeń. Wymienić możemy tutaj kotły wodne oraz parowe o różnej temperaturze zasilania.

włącznikiKotły gazowe najczęściej zasilane są gazem ziemnym. Ważne jest aby zwrócić uwagę na jego konstrukcję, by dopasować ją do możliwości pomieszczenia przeznaczonego na jego instalację. Musimy pamiętać, że kotłownia musi być wcześniej dokładnie przygotowana. Nie może być to pomieszczenie nierówne lub narażone na działanie warunków atmosferycznych albo tez ognia. Musi być także wyposażone w otwory wentylacyjne, które stanowić będą nawiew i wywiew. Moc kotła związana jest ściśle z jego wielkością.

Niskotemperaturowe kotły gazowe, o których można poczytać na stronie jednej z firm zajmujących się branżą grzewczą - http://www.sjsgroup.pl/pl/sklep/kategoria/kolektory-sloneczne,486,1173,1.html, są przeznaczone do ogrzania małych powierzchni. Są one stosunkowo oszczędne ze względu na miejsce i zużywanie energii. Są również tańsze niż większe kotły, przeznaczone do większych powierzchni. Kocioł musi się charakteryzować przede wszystkim dużą sprawnością oraz solidnością w wykonaniu i działaniu. Warto zwrócić uwagę na jego obudowę oraz konstrukcję. Kotły gazowe powinny emitować jak najmniejszą ilość tlenku węgla, co zazwyczaj określa odpowiednia skala. Ponieważ są to urządzenia, z którymi do czynienia mają na co dzień zwykli użytkownicy, ich zapłon powinien być maksymalnie prosty i bezpieczny. Dla komfortu domowników coraz większą wagę przywiązuje się do cichej pracy kotła. Urządzenia te mogą mieć duże rozmiary i być przeznaczone do ustawienia ich bezpośrednio na podłodze lub też mniejsze, umożliwiające powieszenie ich na ścianie. Kotły gazowe wiszące są niezwykle praktyczne i możliwe do zainstalowania w pomieszczeniach takich jak wnęka czy kuchnia. Czasami te same urządzenia dostępne są w różnych wariantach dostosowanych do potrzeb indywidualnych. Kotły gazowe wiszące, ze względu na ich umieszczenie, powinny być nie tylko funkcjonalne i bezpieczne, ale także atrakcyjne wizualnie. Część z nich jest również możliwa do instalacji na zewnątrz. Najbardziej praktyczne są kotły o kompaktowej konstrukcji, których montaż jest prosty, szybki i bezpieczny. Kotły gazowe przeznaczone do ogrzania wody są umieszczane także w łazience. Powinny być zatem możliwie trwałe, a ich obudowa odporna na działanie wilgoci. Coraz bardziej powszechne są kotły gazowe posiadające moduł umożliwiający ich zdalne sterowanie i podłączenie do termostatu.

Musimy jednak pamiętać o tym, że najbardziej wydajną pracę i ocieplenie pomieszczenia lub wody daje taka technika oraz system grzewczy, który jest ściśle dostosowany do danego pomieszczenia. Wybór kotła z tym bezpośrednio związany. Powinniśmy również wziąć pod uwagę fakt, że instalacja grzewcza nie może wchodzić w konflikt z innymi instalacjami danego budynku. Powinna być doskonale odizolowana i zwarta. Dlatego tak ważne jest wykonanie stosownego planu przed zleceniem montażu konkretnych urządzeń. Po pierwsze określić musimy przeznaczenie urządzenia. Jeżeli chcemy ogrzać temperaturę powietrza, ważna jest przede wszystkim wielkość pomieszczenia oraz jego rodzaj. Temperatura poszczególnych pokoi nie jest sobie równa. Najcieplejszym pomieszczeniem w domu jest łazienka, w której temperatura powietrza wynosi około dwudziestu czterech stopni Celsjusza. Pokój dzienny, przedpokój i kuchnia mają zazwyczaj mniej niż dwadzieścia dwa stopnie. Ważne jest także to, w jakim miejscu znajduje się pokój względem innych pomieszczeń, liczba okien oraz ściany zewnętrzne.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Podobne artykuły

DMC Firewall is a Joomla Security extension!