Najczęsciej czytane

Wyłazy Fakro

Wyłaz Fakro umożliwia bezpieczne i swobodne wyjście na dach zawsze wtedy, kiedy jest ono niezbędne. Do takich sytuacji należą prace kominiarskie, instalacyjne czy też konserwacyjne. Może zdarzyć się także, że podczas zabawy piłka, lotka do badmintona czy latawiec utkną na dachu, wyłaz Fakro pozwoli Ci na ich szybkie ściągnięcie i kontynuowanie zabawy. 

Wykorzystaj czas

Wiosna w pełni, wakacje tuż tuż, a wraz z nimi dłuższe dni i więcej wolnego czasu. Warto więc zacząć zastanawiać się na tym jak ten czas wykorzystać, by go nie zmarnować. Oczywiście odrobina nicnierobienia przyda się każdemu, ale resztę urlopu można spędzić bardziej kreatywnie. Jak?

Pracownia Mebli Kuchennych - dobre rozwiązanie?

Urządzanie kuchni należy do ważniejszych podczas remontu mieszkania. Jest to miejsce w którym chcąc nie chcąc spędzamy bardzo dużo czasu. Jak urządzić ją w taki sposób, by była nie tylko piękna, ale co w kuchni najważniejsza-funkcjonalna?

Jelenia Góra – miasto z duszą

 

pałac paulinumJelenia Góra, choć nie znajduje się w grupie czołowych polskich miast, nieustannie przyciąga turystów licznymi atrakcjami i wyjątkowymi zabytkami. Miasto zlokalizowane w województwie dolnośląskim w samym sercu Kotliny Jeleniogórskiej okazuje się być jednak nie tylko przestrzenią idealną na spędzenie urlopu, ale także do zamieszkania w nim na stałe. Ze względu na to, ze mniejsze miejscowości dynamicznie się rozwijają, deweloperzy starają się tworzyć kolejne strefy mieszkalne, dostosowane w pełni do wytycznych współczesnej architektury oraz potrzeb potencjalnych nabywców. Jako, że coraz więcej inwestorów lokalizuje swoje obiekty na obrzeżach miast, mieszkańcy mają możliwość nabycia lokalu komfortowego i w pełni wyposażonego, znajdującego się pomiędzy centrum, a bliskością przyrody, niezwykle cenną szczególnie dzisiaj, kiedy tak duży nacisk kładzie się na ochronę środowiska i możliwość oderwania się od wielkomiejskiego gwaru.

Wprawdzie Jelenia Góra jest czwartym co do wielkości miastem w województwie dolnośląskim, może pochwalić się licznymi zabytkami i przestrzenią idealną do życia, nic więc dziwnego, że coraz częściej pojawiają się w jego murach osoby z zewnątrz, zainteresowane komfortowymi lokalami mieszkalnymi w atrakcyjnych cenach i jeszcze atrakcyjniejszych lokalizacjach. Bez wątpienia na szczególną uwagę zasługuje inwestycja Ogrody Paulinum umieszczona w wyjątkowo urokliwej okolicy, bo sąsiadującej bezpośrednio z Parkiem Paulinum – wzgórzem zamkowym porośniętym mieszanym lasem, będącym pod ścisłą ochroną konserwatorów. W średniowieczu funkcjonował tam miejski folwark, przekształcony z czasem w miejsce sakralne, otoczone kamiennym murem i oświetlone niewielkim oknem, przekształcając się w kaplicę jezuitów, w której odprawiano nabożeństwa ku czci św. Pawła. Stąd też wzięła się nazwa całego parku – Paulinum – powstałego w drugiej połowie XIX wieku i wzbogaconego pięknymi grotami, pawilonami widokowymi, skałkami, gajami rododendronów i malowniczym stawem. Nad jego brzegiem znajduje się dzisiaj nowoczesne osiedle, kontrastujące z parkiem głównie za sprawą funkcjonalnych budynków mieszkalnych, znakomicie wpisujących się w rozważania na temat współczesnej architektury. Jako, że obecnie bardzo duży nacisk kładzie się na harmonijne połączenie budownictwa ze środowiskiem naturalnym, wszystkie obiekty prezentują się bardzo dobrze w kontekście całego otoczenia.

CiepliceHarmonia, tak ważna dla wszystkich osób pragnących mieszkać w spokojnej i bezpiecznej okolicy, widoczna jest zatem zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz zabudowań. Wiele osób kładzie nacisk na potrzebę zachowania intymności, dlatego też architekci dołożyli starań, aby ich projekt gwarantował mieszkańcom spokój oraz dawał możliwość aktywnego spędzania wolnego czasy, na przykład na spacerach po pięknej okolicy lub porannych joggingach. Atrakcje zostały przygotowane także dla najmłodszych, ponieważ dzieci mają możliwość korzystania z przestronnego placu zabaw, ogrodzonego i zabezpieczonego przed ewentualnymi wypadkami. Oprócz możliwości indywidualnego wyboru lokalu, spośród dostępnych opcji kawalerek, mieszkań dwu i trzypokojowych, czteropokojowych apartamentów i obiektów poddaszowych, nabywcy otrzymują komórki lokatorskie oraz opcję pozyskania miejsc parkingowych lub garażowych. Jelenia Góra oferuje więc coraz więcej możliwości, wzbogaconych atrakcjami i zabytkami, na czele których bez wątpienia znajduje się przepiękna starówka, nie bez przyczyny określana mianem jednego z najpiękniejszych miejsc w Polsce. 55 kolorowych kamieniczek, klasycystyczny ratusz, zabytkowa studnia Neptuna i średniowieczne fortyfikacje, to tylko niektóre z elementów składających się na niezwykły wizerunek centrum miasta, otwartego na turystów i przyjaznego wszystkim zainteresowanym jego niezwykłą historią. Jelenia Góra może pochwalić się nie tylko zabytkami, ale także walorami uzdrowiskowymi, głównie za sprawą Cieplic, należących zresztą do najstarszych uzdrowisk.

Miejsce przyciągające kilka wieków temu kuracjuszy z całej Europy, dzisiaj nie ustępuje mu miejsca, nadal prężnie działając i rozwijając się pod względem technologicznym, nie zapominając wcale o walorach środowiskowych. Wszyscy zainteresowani średniowieczem i niezwykłymi zamkami z pewnością ucieszą się z możliwości zwiedzenia zamku Chojnik, stanowiącego zresztą główną atrakcję Karkonoszy. Jako, że Jelenia Góra prężnie się rozwija i „żyje”, otwarta jest na przedsięwzięcia artystyczne, dlatego też na Placu Ratuszowym każdego roku przez kilka dni można oglądać przedstawienia teatralne, odbywające się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych, włączającego do uczestnictwa także przedstawicieli publiczności. Miasto jest więc miejscem, w którym nie można się nudzić. Troska o własną historię oraz wielowiekowe tradycje sprawiają, że jest miastem z duszą, odpowiadającym na potrzeby zarówno turystów, jak i stałych mieszkańców, dlatego też stanowi idealne połączenie przeszłości i teraźniejszości, znakomicie ze sobą współpracujących i harmonizujących.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

DMC Firewall is a Joomla Security extension!