Najczęsciej czytane

Casalgrande Padana – idealna podłoga do salonu

Salon jest w każdym domu miejscem reprezentacyjnym. To właśnie do tego pokoju zapraszamy naszych gości, aby spędzić z nimi wolny czas i podyskutować. Nie powinno więc dziwić to, że wyposażeniu właśnie tego pomieszczenia poświęcamy tak wiele czasu i uwagi. Jednym z najważniejszych elementów jest montaż odpowiedniej podłogi w naszym salonie, ponieważ to na nią jako pierwszą zwracamy uwagę wchodząc do danego pomieszczenia. 

Jak wybrać idealny wkład kominkowy?

Wiele osób ze względu na zbliżającą się jesień marzy o tym, by nadchodzący czas spędzać w gronie rodzinnym przy cieple kominka. Nic dziwnego. Kominek zapewnia ciepłą atmosferę, nie tylko w sersie dosłownym, ale także przenośnie. Stwarza on bowiem niesamowity, rodzinny nastrój, który sprzyja rodzinnym spotkaniom. Jeżeli podejmiecie już decyzję o kupnie kominka, powinniście mieć także świadomość, że jego zakup wiąże się także z kupnem wielu innych rzeczy, które gwarantują prawidłowe funkcjonowanie kominka w naszym domu.

Projektowanie funkcjonalnej kuchni

Wielu z nas przystępując do remontu takiego pomieszczenia jak kuchnia skupia się głównie na takich elementach jak jej wystrój, kolor, czy wyposażenie sprzętowe. Warto jednak pomyśleć o innej kwestii mianowicie funkcjonalności kuchni. Powinien to być podstawowy wyznacznik dotyczący tego pomieszczenia.

Klasyczna remiza czy elegancka restauracja – gdzie zorganizować wesele?

 

stół ślubnyPrzyjęcie weselne oraz ślub to wydarzenia, które zostają w pamięci pary młodej do końca życia. Jednakże zanim będzie co wspominać, najczęściej trzeba przebrnąć przez męczące i stresujące przygotowania, które spędzają nam sen z powiek. Jedną z ważniejszych decyzji, które należy podjąć przed weselem jest oczywiście wybór miejsca, w którym odbędzie się wspomniane przyjęcie. Para młoda staje zazwyczaj przed wyborem pomiędzy remizą zlokalizowaną za miastem a restauracją najczęściej umieszczoną bliżej centrum miasta. W tym artykule dowiesz się, jakie wady i zalety posiada każda z wyżej wymienionych opcji.

 Lokalizacja remizy a lokalizacja restauracji

Z reguły restauracje znajdują się raczej na terenie zabudowanym. Z kolei remizy niekoniecznie. Nie należy jednak zbytnio sugerować się takim rozróżnieniem, ponieważ zwykle i tak trzeba dojechać do danego obiektu z kościoła na przyjęcie. Co więcej większość członków rodziny zarówno ze strony pana młodego, jak i panny młodej pochodzi z różnych stron Polski czy nawet zagranicy. Warto dowiedzieć się wcześniej, ile osób nie będzie miało ze sobą samochodów. Można wtedy zastanowić się nad wynajęciem autobusu, który dowiezie zainteresowanych z miejsca na miejsce. Koszt takiego auta w zasadzie nie jest duży, a może rozwiązać wiele problematycznych sytuacji. Zorganizowana rodzina pomoże sobie sama. Wiele osób przyjeżdża na wesele na przykład samotnie i ma do dyspozycji kilka wolnych miejsc. Wszystko jest tak naprawdę kwestią dobrej organizacji.

Wyposażenie remizy a restauracji

Każda para młoda chciałaby mieć zapewne ślub jak z bajki. Zagwarantuje to nie tylko miejsce, w którym odbywa się wesele, ale również wyposażenie gastronomiczne. Któż nie chciałby bowiem, aby posiłki przez całą noc podawane były na eleganckich i lśniących talerzach? Na przykład takich, które proponuje wyposażenie gastronomii Estoril - GMP gastro. Nie da się oczywiście ukryć, iż tego typu sprzęt szybciej pojawi się w restauracji niż w remizie. Z kolei wesela to uroczystości, na których zdarzają się różne drobne wypadki, w których główne role odgrywają tłukące się naczynia. Być może nie warto narażać się więc na straty i bardziej elegancką zastawę zarezerwować sobie na uroczystości takie jak chrzest czy pierwsza komunia święta.

Porównanie cen w obu obiektach

Zazwyczaj remiza jest oczywiście dużo tańsza od usług, które proponuje restauracja. Przede wszystkim dlatego, że ta ostatnia wlicza w swoje koszty również serwowane posiłki. W przypadku remizy dodatkowo należy wynająć sobie obsługę. Często bywa jednak tak, że w danej okolicy istnieje już grupa osób, na przykład z koła gospodyń wiejskich, która zajmuje się organizacją tego typu imprez. Z reguły całość kosztów organizacji przyjęcia w remizie jest mniejsza niż w przypadku restauracji. Warto również dodać, że niekiedy dekoracje pomieszczeń zarówno w remizie, jak i w restauracji trzeba wykonać samodzielnie. Zależy to jednak od konkretnego obiektu.

Gdzie zagra kapela weselna?

W przypadku restauracji często bywa tak, że obok siebie znajdują się na przykład dwie czy nawet trzy sale, w których jednocześnie odbywają się wesela. Niedaleka odległość sprawia, że wynajęcie kapeli staje się w tym momencie niemożliwe. Remiza jest jedna, tak więc w dany dzień odbywa się tam naturalnie jedno wesele. Nie należy oczywiście generalizować, ponieważ są to informacje ogólne. Niekiedy bywa tak, że pomieszczenia danej restauracji są wygłuszone i spokojne na każdej sali może zagrać osobna kapela. Należy zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku wesela wynajęcie grającego zespołu jest idealną decyzją. Coraz częściej wiele par decyduje się po prostu na DJ-a lub na puszczanie muzyki z płyty. Jest to oczywiście tańsza alternatywna, jednakże muzyka na żywo stwarza niepowtarzalny klimat, którego niestety nie da się zastąpić. Nie zrobi tego nawet najlepszy sprzęt elektroniczny.

Wydaje się więc, że ostateczna decyzja należy do pary młodej. Każda osoba indywidualnie ustala swoje priorytety i upodobania. Istotne staje się przede wszystkim to, by nie żałować podjętej decyzji i cieszyć się z całego serca tym wyjątkowym dniem. W ferworze walki z czasem i nieustającymi przygotowaniami często zapominamy właśnie o radości, która powinna zastąpić zdradziecki stres i zmęczenie. W ostatecznym rozrachunku nie liczy się przecież to, gdzie jesteśmy, ale z kim jesteśmy. I takie przeświadczenie powinno towarzyszyć każdej parze młodej podczas organizacji przyjęcia weselnego i ślubu.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Podobne artykuły

Our website is protected by DMC Firewall!