Najczęsciej czytane

Wyłazy Fakro

Wyłaz Fakro umożliwia bezpieczne i swobodne wyjście na dach zawsze wtedy, kiedy jest ono niezbędne. Do takich sytuacji należą prace kominiarskie, instalacyjne czy też konserwacyjne. Może zdarzyć się także, że podczas zabawy piłka, lotka do badmintona czy latawiec utkną na dachu, wyłaz Fakro pozwoli Ci na ich szybkie ściągnięcie i kontynuowanie zabawy. 

Wykorzystaj czas

Wiosna w pełni, wakacje tuż tuż, a wraz z nimi dłuższe dni i więcej wolnego czasu. Warto więc zacząć zastanawiać się na tym jak ten czas wykorzystać, by go nie zmarnować. Oczywiście odrobina nicnierobienia przyda się każdemu, ale resztę urlopu można spędzić bardziej kreatywnie. Jak?

Pracownia Mebli Kuchennych - dobre rozwiązanie?

Urządzanie kuchni należy do ważniejszych podczas remontu mieszkania. Jest to miejsce w którym chcąc nie chcąc spędzamy bardzo dużo czasu. Jak urządzić ją w taki sposób, by była nie tylko piękna, ale co w kuchni najważniejsza-funkcjonalna?

Innowacyjne meble na wymiar

Ciasna i niezbyt foremna kuchnia może spędzać sen z powiek. Jej aranżacja – przynajmniej na pierwszy rzut oka – nie sprawia nam radości i satysfakcji. Jak bowiem urządzić coś, co siłą rzeczy wydaje się „niereformowalne”? Okazuje się, że istnieje rozwiązanie, z którego mogą skorzystać przede wszystkim, choć oczywiście nie tylko, posiadacze niewielkich przestrzeni kuchennych. Innowacyjnym sposobem rozwiązania problemu niepraktycznej kuchni jest wybór mebli na wymiar, które powstają na bazie indywidualnego projektu w kontekście każdej przestrzeni. Innymi słowy – zlecamy pracownikowi specjalnej firmy wykonanie pomiarów i stworzenie unikatowe projektu, na podstawie którego powstaną całkiem oryginalne i niepowtarzalne meble do naszej kuchni. Brzmi kosmicznie? W rzeczywistości nie jest to skomplikowana sprawa, a w ostatnim czasie na meble na wymiar decyduje się coraz więcej osób. Co ciekawe są to nie tylko właściciele problematycznych kuchni. Specjalnie tworzone meble są mile widziane także w dużych mieszkaniach i domach oraz w aneksach kuchennych.

Zalety mebli na wymiar

Plusy mebli na wymiar można byłoby wymieniać dość długo. Miłośnicy tego typu rozwiązań wskazują przede wszystkim na ich jakość. Każdy mebel wykonany przez profesjonalnego producenta powstaje z drewna wysokiej jakości, co przekłada się z kolei na dużą trwałość blatów, stołów, krzeseł, szafek czy regałów. Z reguły meble tworzone na specjalne zamówienie są bardzo oryginalne i unikatowe. Stworzony projekt powstaje w oparciu o nasze upodobania, dlatego tak naprawdę to my sami kreujemy dla siebie krok po kroku przestrzeń kuchenną. Mamy wpływ na ilość szuflad, rodzaj blatów czy sposób wykończenia. Na takie elementy nie wpływamy z kolei wtedy, gdy kupujemy meble w standardowej sieciówce. 

Wybór firmy produkującej meble

Jeśli chodzi o meble kuchenne na wymiar Poznań czy Warszawa są siedzibami jednych z największych firm oferujących takie produkty. Warto oczywiście zaznaczyć, że z reguły więksi producenci realizują zlecenia z dowolnego miejsca w Polsce, dlatego – nawet jeśli w naszej najbliższej okolicy nie ma firmy produkującej specjalne szafki czy blaty – możemy skorzystać z pomocy działalności znajdującej się w większym mieście. Zazwyczaj nie trzeba nawet udawać się do siedziby firmy osobiście, ponieważ kontakt odbywa się za pośrednictwem strony www czy sieci internetowej (np. formularze zgłoszeniowe, poczta elektroniczna etc.). Po nawiązaniu współpracy do naszego domu zostaje wysłany pracownik, który wykonuje określone pomiary i przygotowuje projekt. Niestety na jego realizację trzeba będzie poczekać. 

Oczekiwanie na realizację projektu

Wiele osób spodziewa się, że zamówione meble przyjadą do domu czy mieszkania z dnia na dzień. Tymczasem nawet na takie produkty, które zostają kupione w standardowym salonie meblowym, trzeba poczekać w najlepszym wypadku kilka dni (chyba, że kupujemy mebel prosto z salonu, co rzecz jasna zdarza się stosunkowo rzadko). Jeśli chodzi z kolei o meble na wymiar, czas realizacji projektu w dużej mierze zależy również od nas. Musimy udostępnić mieszkanie pracownikowi, który wykona odpowiednie pomiary. Dopiero potem projektant będzie mógł na ich podstawie przygotować projekt. Czasami, zanim klient zaakceptuje ostateczny wygląd kuchni, nawet kilkakrotnie nanoszone są różne poprawki. To także wydłuża czas realizacji zlecenia. Jeśli chodzi z kolei o wykonanie mebli w warsztacie, wszystko zależy od dostępności materiału, stopnia skomplikowania zamówienia czy liczby zleceń aktualnie realizowanych przez pracowników. Zazwyczaj na wymarzone meble czekamy około 2-3 tygodni. 

Cena mebli na wymiar

Ostateczna cena zamówionych mebli może być różna. Wszystko zależy od wybranego materiału, z którego blaty i szafki zostaną wykonane. Znaczenie ma również sam projekt, ponieważ za bardziej skomplikowane konstrukcje z pewnością zapłacimy nieco więcej. Warto z drugiej strony mieć świadomość tego, że raz kupione nowoczesne meble na wymiar będą nam wdzięcznie służyć przez wiele kolejnych lat.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Podobne artykuły

Our website is protected by DMC Firewall!