Najczęsciej czytane

Casalgrande Padana – idealna podłoga do salonu

Salon jest w każdym domu miejscem reprezentacyjnym. To właśnie do tego pokoju zapraszamy naszych gości, aby spędzić z nimi wolny czas i podyskutować. Nie powinno więc dziwić to, że wyposażeniu właśnie tego pomieszczenia poświęcamy tak wiele czasu i uwagi. Jednym z najważniejszych elementów jest montaż odpowiedniej podłogi w naszym salonie, ponieważ to na nią jako pierwszą zwracamy uwagę wchodząc do danego pomieszczenia. 

Jak wybrać idealny wkład kominkowy?

Wiele osób ze względu na zbliżającą się jesień marzy o tym, by nadchodzący czas spędzać w gronie rodzinnym przy cieple kominka. Nic dziwnego. Kominek zapewnia ciepłą atmosferę, nie tylko w sersie dosłownym, ale także przenośnie. Stwarza on bowiem niesamowity, rodzinny nastrój, który sprzyja rodzinnym spotkaniom. Jeżeli podejmiecie już decyzję o kupnie kominka, powinniście mieć także świadomość, że jego zakup wiąże się także z kupnem wielu innych rzeczy, które gwarantują prawidłowe funkcjonowanie kominka w naszym domu.

Projektowanie funkcjonalnej kuchni

Wielu z nas przystępując do remontu takiego pomieszczenia jak kuchnia skupia się głównie na takich elementach jak jej wystrój, kolor, czy wyposażenie sprzętowe. Warto jednak pomyśleć o innej kwestii mianowicie funkcjonalności kuchni. Powinien to być podstawowy wyznacznik dotyczący tego pomieszczenia.

Układ nowoczesnego mieszkania

Nowe mieszkania powstające z inicjatywy firm deweloperskich wyrastają dzisiaj niczym grzyby pod deszczu. Zainteresowanie nieruchomościami mieszkalnymi na rynku pierwotnym jest dość duże. Tego typu inwestycje cieszą się popularnością przede wszystkim wśród ludzi młodych. Szczególnie w ostatnim czasie, gdy na rynku pojawiła się możliwość skorzystania z rządowego dofinansowania otrzymywanego w ramach projektu Mieszkania dla Młodych. Wybierając odpowiednie mieszkanie kierujemy się różnymi wytycznymi, na które z pewnością warto zwrócić szczególną uwagę. Niezwykle istotnym elementem okazuje się układ mieszkania, który może znacznie wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo domowników. Jakie rozwiązania w tym kontekście stosują dzisiaj inwestorzy i deweloperzy?

Salon a kuchnia

Ze względów stricte praktycznych kuchnia i salon powinny znajdować się blisko siebie. W wielu przypadkach deweloperzy decydują się na połączenie dwóch wspomnianych pomieszczeń, w wyniku czego otrzymujemy przestronny pokój dzienny z aneksem kuchennym. Takie rozwiązanie rzeczywiście się sprawdza, jednak aneks zawsze powinien być choćby po części zabudowany. W niektórych mieszkaniach między odrębnymi pomieszczeniami stawia się ścianą działową, dzięki czemu w każdej chwili można ją wyburzyć i stworzyć wspomniane wcześniej połączenie. Interesujące mieszkania znajdziemy na przykład na stronie http://www.wechta.pl/ należącej do jednego z bardziej znanych deweloperów na terenie województwa wielkopolskiego. Jeśli chodzi o mieszkania czy kawalerki Poznań rzeczywiście ma sporo do zaoferowania.

Łazienka/i

W kilkupokojowych mieszkaniach z reguły znajdziemy przynajmniej dwie łazienki. Jeśli w lokalu na co dzień mieszka kilka osób, jedna toaleta może okazać się niewystarczająca. Nie oznacza to oczywiście, że powinniśmy poszukiwać nieruchomości z ogromnymi, przestronnymi łazienkami. Zazwyczaj doskonale sprawdzą się dwa pomieszczenia tego typu, z których w jednym znajdzie się wyłącznie ubikacja, umywalka i ewentualnie pralka. W większej łazience sprzętów sanitarnych będzie oczywiście więcej. Pojawi się chociażby wanna bądź prysznic. 

Układ okien 

Okna zamontowane w mieszkaniu zapewniają pomieszczeniom optymalną ilość naturalnego światła. Tak przynajmniej bywa w teorii. Niestety praktyka to zupełnie inna bajka, dlatego podczas oglądania mieszkania warto zwrócić uwagę na aspekt związany z oświetleniem zewnętrznym. Jest ono ważne przede wszystkim w salonie i kuchni, gdzie dostęp do światła nie może być utrudniony. 

Hole i korytarze wejściowe

Hol czy też korytarz wejściowy powinien być dość przestronny, by osoby wchodzące do mieszkania nie miały poczucia niezbyt przyjemnej klaustrofobii. Niewielkie pomieszczenie tego typu można optycznie powiększyć dzięki lustrom i odpowiednim materiałom wykończeniowym. 

Układ nowoczesnego mieszkania powinien być nie tylko praktyczny, ale również odpowiedni pod względem estetycznym. Warto pamiętać, że w zakupionym mieszkaniu będziemy mieszkać przez wiele kolejnych lat, dlatego optymalny układ pomieszczeń działa na naszą korzyść. Kierując się podanymi wyżej wytycznymi z pewnością znajdziemy takie mieszkanie, które spełni nasze oczekiwania. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

DMC Firewall is a Joomla Security extension!