Najczęsciej czytane

Wyłazy Fakro

Wyłaz Fakro umożliwia bezpieczne i swobodne wyjście na dach zawsze wtedy, kiedy jest ono niezbędne. Do takich sytuacji należą prace kominiarskie, instalacyjne czy też konserwacyjne. Może zdarzyć się także, że podczas zabawy piłka, lotka do badmintona czy latawiec utkną na dachu, wyłaz Fakro pozwoli Ci na ich szybkie ściągnięcie i kontynuowanie zabawy. 

Wykorzystaj czas

Wiosna w pełni, wakacje tuż tuż, a wraz z nimi dłuższe dni i więcej wolnego czasu. Warto więc zacząć zastanawiać się na tym jak ten czas wykorzystać, by go nie zmarnować. Oczywiście odrobina nicnierobienia przyda się każdemu, ale resztę urlopu można spędzić bardziej kreatywnie. Jak?

Pracownia Mebli Kuchennych - dobre rozwiązanie?

Urządzanie kuchni należy do ważniejszych podczas remontu mieszkania. Jest to miejsce w którym chcąc nie chcąc spędzamy bardzo dużo czasu. Jak urządzić ją w taki sposób, by była nie tylko piękna, ale co w kuchni najważniejsza-funkcjonalna?

Siłownia, klub fitness czy crossfit box?

Wszechobecna moda na zdrowy styl życia sprawia, że potrzebujemy coraz większej liczby miejsc, w których dbać mozemy o swoją kondycję. Tradycyjne sale ćwiczeń odchodzą do lamusa, a ich miejsce zajmują profesjonalne siłownie i centra treningowe. Dla pań tworzone są kolorowe sale fitness, a na prawdziwych mężczyzn czekają surowe crossfitboxy.

Siłownia

Najbardziej znane miejsce do ćwiczeń, jeżeli jednak nadaj kojarzy ci się z umięśnionymi mężczyznami podnoszącymi sztangi oznacza to, że dawno jej nie odzwiedziłeś. Nowoczesne siłownie zawierają profesjonalny sprzęt, który umożliwia wzmocnienie każdego rodzaju mięśni. Dodatkowo niemal na każdej siłowni znajduje się profejsonalny trener, który z chęcią pomoże ci skorygować błędnie wykonywane ćwiczenia, a także dobierze specjalny plan treningu dla ciebie. Jeżeli jednak jesteś na siłowni sam powinieneś pamiętać o 10-15 minutowej rozgrzewce na steperze, bieżni, czy rowerku stacjonarnym. Kolejne ćwiczenia, na które powinieneś się zdecydować to tzw. trening wzmacniający, który przyzwyczaja organizm do większego wysiłku. Pamiętaj aby rozgrzać mięśnie klatki piersiowej, grzbietu, nóg i brzucha. Natępnie przejdź do ćwiczeń mniejszych partii mięśni np. bicepsu i tricepu. Ćwiczenia na siłowni mają za zadanie przede wszystkim zwiększyć masę mięśniową i ogólną kondycję, dlatego najczęściej wybierane są przez panów. Pewnego rodzaju alternatywą dla tradycyjnych ćwiczeń siłowych jest rrening obwodowy, czy trening stacyjny.

Klub fitness

To miejsca w których ćwiczą zazwyczaj panie. Kluby prezentują niezwykle szeroką ofertę zajęć. Trzeba jedynie wybrać, jaki cel pragniemy osiągnąć. Jeżeli pragniesz wzmocnić mięśnie warto ćwiczyć układy areobowe, które pozwalają ujędrnić i wzmocnić dolne partie ciała. Dla osób, które nie mogą wykonywać znyt obciążających ćwiczeń przygotowano tzw. aqua aerobik, czyli ćwiczenia areobowe wykonywane w wodzie. Dużą popularnością cieszą się też step, wiosła, magic bar oraz power bike. Panie, które pragną szybko scudnąć często wybierają treningi fat burning, które pozwalają dość szybko spalić zbędny tłuszcz. Są to proste ćwiczenia pozwalajace ujędrnić i wysmuklić głównie brzuch i nogi. Kluby fitness oferują także zajęcia dla osób lubiących ruch i taniec: funk, salsa, dance interwal łączą szybkie wykonywanie ćwiczeń w rytm muzyki ze świetną zabawą. Oosby zaintresowane sportami walki często wybierają kick boxing, boxing aerobic, czy power tai-bo. Dużym zainteresowaniem cieszą się także zajęcia relaksacyjne: stretching, joga, pilates oraz tai-chi.

Crossfit box

Crossfit box to miejsce przeznaczone dla osób uprawiających ćwiczenia crossfitowe. Czym różni się on od siłowni? Zgodnie z filozofią crossfiterów ten rodzaj aktywności bazuje na prostocie, dlatego też sale treningowe wyglądają zazwyczaj jak opusczone garaże czy hale. Ideologia crossfitu głosi, że osoba ćwicząca ma skupić się na sobie, swoim ciele i jego potrzebach, a nie na kolorowym, pięknym otoczeniu. Ćwiczenia crossfit to trening niezwykle intensywny obejmujący rozgrzewkę, a także workout of the day, czyli zestaw ćwiczeń na dany dzień. Crossfiterzy ćwiczą maskymalną liczbę powtórzeń danego ćwiczenia w ciągu 2-3 minut starając się pokonać siebie, oraz rekordy innych. Są to ćwiczenia dla osób silnych, ambitnych i pragnacych wciąż poprawiać swoją formę.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Podobne artykuły

DMC Firewall is a Joomla Security extension!