Najczęsciej czytane

Wykorzystaj czas

Wiosna w pełni, wakacje tuż tuż, a wraz z nimi dłuższe dni i więcej wolnego czasu. Warto więc zacząć zastanawiać się na tym jak ten czas wykorzystać, by go nie zmarnować. Oczywiście odrobina nicnierobienia przyda się każdemu, ale resztę urlopu można spędzić bardziej kreatywnie. Jak?

Pracownia Mebli Kuchennych - dobre rozwiązanie?

Urządzanie kuchni należy do ważniejszych podczas remontu mieszkania. Jest to miejsce w którym chcąc nie chcąc spędzamy bardzo dużo czasu. Jak urządzić ją w taki sposób, by była nie tylko piękna, ale co w kuchni najważniejsza-funkcjonalna?

Casalgrande Padana – idealna podłoga do salonu

Salon jest w każdym domu miejscem reprezentacyjnym. To właśnie do tego pokoju zapraszamy naszych gości, aby spędzić z nimi wolny czas i podyskutować. Nie powinno więc dziwić to, że wyposażeniu właśnie tego pomieszczenia poświęcamy tak wiele czasu i uwagi. Jednym z najważniejszych elementów jest montaż odpowiedniej podłogi w naszym salonie, ponieważ to na nią jako pierwszą zwracamy uwagę wchodząc do danego pomieszczenia. 

Czym są sprężarki klimatyzacji i jak o nie zadbać?

 

Na co dzień często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele urządzeń działa dookoła nas, aby uczynić nasze życie łatwiejszym i przyjemniejszym. Jednym z takich urządzeń jest klimatyzacja, którą niemal każdego dnia załączamy w samochodzie, aby ochłodzić sobie upalne dni, lub odświeżyć powietrze w danym środku transportu. Większość z nas nie wie jednak jak o tego rodzaju sprzęt zadbać. Warto przeczytać ten tekst i uświadomić sobie kilka interesujących faktów z życia sprężarek klimatyzacji.

Przede wszystkim układ klimatyzacji, także tej samochodowej składa się z wielu czynników, jednak to właśnie sprężarki klimatyzacji najczęściej ulegają uszkodzeniom, ponieważ jest wrażliwa jest na działanie czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Winą za częste psucie się klimatyzacji w naszym aucie obarczyć możemy przede wszystkim siebie, ponieważ często nie dbamy o nią tak, jak powinniśmy. Zapominamy między innymi o regularnym i rzetelnym serwisowaniu, które mogłoby małym kosztem uchronić sprężarki klimatyzacji przed uszkodzeniem. Nieczyszczenie klimatyzacji sprzyja jej awaryjności. Aby więc dłużej cieszyć się świeżym powiewem w aucie powinniśmy albo czyścić ją sami, albo też często serwisować, tak aby nie dopuścić do dziwnego typu sytuacji, w których przez nasz bałagan musimy niemal wymieniać wszystkie części naszego auta. Układ klimatyzacji bardzo źle znosi wilgoć, dlatego też długotrwałe rozszczelnienie układu prowadzić może do niespodziewanych, nieprzyjemnych sytuacji w naszym aucie, których lepiej uniknąć postępując w zachowawczy i racjonalny sposób. Jeżeli np. wymieniamy kompresor po zatarciu, to warto później użyć płynu do płukania klimatyzacji, który załagodzi inwazyjne działania. Oczywiście jeżeli mówimy już o płynach, to nie powinniśmy zapominać o zakupie dobrej jakości płynu do płukania klimatyzacji, a także oleju do sprężarki klimatyzacji, a także odpowiedniej jego ilości. Nasmarowanie pompy sprawi, że klimatyzacja nie zostanie uszkodzona podczas uruchamiania.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Podobne artykuły

Our website is protected by DMC Firewall!