Najczęsciej czytane

Wyłazy Fakro

Wyłaz Fakro umożliwia bezpieczne i swobodne wyjście na dach zawsze wtedy, kiedy jest ono niezbędne. Do takich sytuacji należą prace kominiarskie, instalacyjne czy też konserwacyjne. Może zdarzyć się także, że podczas zabawy piłka, lotka do badmintona czy latawiec utkną na dachu, wyłaz Fakro pozwoli Ci na ich szybkie ściągnięcie i kontynuowanie zabawy. 

Wykorzystaj czas

Wiosna w pełni, wakacje tuż tuż, a wraz z nimi dłuższe dni i więcej wolnego czasu. Warto więc zacząć zastanawiać się na tym jak ten czas wykorzystać, by go nie zmarnować. Oczywiście odrobina nicnierobienia przyda się każdemu, ale resztę urlopu można spędzić bardziej kreatywnie. Jak?

Pracownia Mebli Kuchennych - dobre rozwiązanie?

Urządzanie kuchni należy do ważniejszych podczas remontu mieszkania. Jest to miejsce w którym chcąc nie chcąc spędzamy bardzo dużo czasu. Jak urządzić ją w taki sposób, by była nie tylko piękna, ale co w kuchni najważniejsza-funkcjonalna?

Wyłazy Fakro

wyłaz Fakro

Wyłaz Fakro umożliwia bezpieczne i swobodne wyjście na dach zawsze wtedy, kiedy jest ono niezbędne. Do takich sytuacji należą prace kominiarskie, instalacyjne czy też konserwacyjne. Może zdarzyć się także, że podczas zabawy piłka, lotka do badmintona czy latawiec utkną na dachu, wyłaz Fakro pozwoli Ci na ich szybkie ściągnięcie i kontynuowanie zabawy. 

Podstawową kwestią podczas wybierania rodzaju wyłazów jest ustalenie tego, czy będzie on montowany w ogrzewanym czy też nieogrzewanym pomieszczeni. Poszczególne modele świetnie sprawdzą się w salonach, sypialniach, łazienkach czy kuchniach, gdzie temperatury są n tyle wysokie, by spędzanie w nich czasu było przyjemne, natomiast w przypadku innych, temperatury panujące wewnątrz pomieszczeń powinny być bardzo zbliżone do tych na zewnątrz. Ustaleni tej kwestii jest jedną z cząstek stanowiących sukces, jakim jest długoletnie korzystanie z wyłazu. Myślę, że już stało się to oczywiste, jednak oficjalnie potwierdzę, że wyłaz Fakro równie dobrze pełni funkcję okna dachowego. Pozwala na doświetlenie pomieszczeń zlokalizowanych na poddaszach i ich wietrzenie.

Wyłazy FWR, FWL i FWP są przykładami okien włazowych, których montaż możliwy jest w pomieszczeniach ocieplanych i ogrzewanych. Wyglądają ja typowe okna, z tym, że dodatkowo, dzięki nim swobodnie i co najistotniejsze-bezpiecznie wyjdziesz na dach. Do wyboru są okna wyłazowe otwierane w lewą lub prawą stronę. Idealnie sprawdzą się na dachach o kątach nachylenia od 15° do 55°. Oto najważniejsze dane techniczne poszczególnych okien wyłazowych.

Wyłazy FWR i FWL: Współczynnik przenikania ciepła dla okna równy jest 1.3 W/m2K, a dla szyby 1.0 W/m2K, z kolei współczynnik Rw (izolacji akustycznej) wynosi 34dB. Okna wyposażone zostały w dwie uszczelki, drewno zostało dwukrotnie lakierowane, klamka-standard.

Wyłaz Fakro FWP: Współczynniki izolacji cieplnej są takie same, jak w przypadku powyżej opisanych wyłazów. Współczynnik izolacji akustycznej równy jest 33dB. Zestaw szybowy zarówno w przypadku wyłazów FWR, FWL i FWP to 4H-16-4T, został on wypełniony gazem, a szyby zewnętrzne są hartowane, co zwiększa ich odporność na uszkodzenia. Wszystkie okna włazowe zostały wyposażone w system mikrouchyleń. Wyłazy FWP posiadają cztery uszczelki i klamkę elegant.

Wyłazy standard czyli te przeznaczone do montażu w pomieszczeniach nieogrzewanych możemy podzielić na trzy podstawowe typy.

Wyłaz Fakro WLI: powinny być zakładane na dachach o kącie nachylenie nie mniejszym niż 15° i nie większym niż 70°. Ościeżnicę wyłazu wykonano z drewna sosnowego, które zaimpregnowano próżniowo. Skrzydło natomiast z profilu aluminiowego o budowie komorowej, dzięki niemu konstrukcja okna jest stabilna i trwała. Pakiet szybowy składa się z szyb hartowanych i ma grubość równą 16 milimetrom. Szyby są odporne na gradobicie i inne uszkodzenia. Zamontowany w wyłazie uchwyt umożliwia blokowanie okna w trzech pozycjach, dzięki temu możemy wypełniać pomieszczenie optymalnymi dawkami świeżego powietrza. Dzięki uniwersalnemu kołnierzowi uszczelniającemu możliwy jest montaż okna na każdym rodzaju pokryć dachowych. Okno osadzone jest na łatach, co jeszcze bardziej usprawnia montaż.

Wyłazy Fakro WGI i WGT: przeznaczone są do montażu na dachach o kątach nachylenia od 15° do 60°. Wyłazy te zostały zintegrowane z kołnierzami uszczelniającymi. Ościeżnice wykonano z impregnowanego drewna sosnowego, skrzydło z profilu aluminiowego, a szyb są hartowane, dzięki temu wyłazy są stabilne i odporne na uszkodzenia.

Wyłazy Fakro WSS, WSZ i WSH: przeznaczone do montażu na dachach o kątach nachylenia 15°-60°. Podobnie jak w przypadku poprzednich wyłazów i tutaj ościeżnice zostały wykonane z impregnowanego próżniowo drewna sosnowego. Konstrukcja klapowa i półkolista kopuła ułatwiają swobodne wyjście na dach. Do wyłazów dołączone są zestawy, które znacznie usprawniają ich montaż.

Wszystkie z wymienionych w artykule wyłazów choć są bardzo trwałe bez względu na intensywność eksploatacji, są objęte pięcioletnim okresem gwarancyjnym.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Podobne artykuły

DMC Firewall is a Joomla Security extension!