Najczęsciej czytane

Casalgrande Padana – idealna podłoga do salonu

Salon jest w każdym domu miejscem reprezentacyjnym. To właśnie do tego pokoju zapraszamy naszych gości, aby spędzić z nimi wolny czas i podyskutować. Nie powinno więc dziwić to, że wyposażeniu właśnie tego pomieszczenia poświęcamy tak wiele czasu i uwagi. Jednym z najważniejszych elementów jest montaż odpowiedniej podłogi w naszym salonie, ponieważ to na nią jako pierwszą zwracamy uwagę wchodząc do danego pomieszczenia. 

Jak wybrać idealny wkład kominkowy?

Wiele osób ze względu na zbliżającą się jesień marzy o tym, by nadchodzący czas spędzać w gronie rodzinnym przy cieple kominka. Nic dziwnego. Kominek zapewnia ciepłą atmosferę, nie tylko w sersie dosłownym, ale także przenośnie. Stwarza on bowiem niesamowity, rodzinny nastrój, który sprzyja rodzinnym spotkaniom. Jeżeli podejmiecie już decyzję o kupnie kominka, powinniście mieć także świadomość, że jego zakup wiąże się także z kupnem wielu innych rzeczy, które gwarantują prawidłowe funkcjonowanie kominka w naszym domu.

Projektowanie funkcjonalnej kuchni

Wielu z nas przystępując do remontu takiego pomieszczenia jak kuchnia skupia się głównie na takich elementach jak jej wystrój, kolor, czy wyposażenie sprzętowe. Warto jednak pomyśleć o innej kwestii mianowicie funkcjonalności kuchni. Powinien to być podstawowy wyznacznik dotyczący tego pomieszczenia.

Torebki ze sklepu internetowego – trendy ślubne

torebka na ślubMnóstwo kobiet nie wyobraża sobie normalnego funkcjonowania bez posiadania przynajmniej kilku modeli torebek przystosowanych do różnych sytuacji i sprawdzających się zarówno na dzień, jak i na wieczór, jednak pomimo tego mało kto widział, żeby torebkę nosiła ze sobą...panna młoda, która wydaje się najbardziej potrzebować różnego typu drobiazgów. Pomimo tego, że przyszłe żony idą do ołtarza trzymając w dłoniach jedynie bukiet ślubny, okazuje się, że projektanci nie próżnują i mają już całkiem pokaźną kolekcję ślubnych torebek. Chociaż w naszej kulturze utarło się, że w dniu ślubu wszystkie niezbędne rzeczy, które panna młoda będzie chciała mieć „pod ręką” będą pod opieką świadkowej, to na Zachodzie całkiem naturalne jest, że kobiety mają swoje własne torebki i trzymają w nich wszystko, co uważają za niezbędne – chusteczki, puder, odświeżacz do ust czy szminkę.

Ze względu na to, że bukiet skutecznie utrudnia trzymanie torebki w dłoni, projektanci próbują łączyć estetykę z funkcjonalnością i tworzyć...torebko-bukiety. Wprawdzie nie wygląda to szczególnie atrakcyjnie, przede wszystkim dlatego, że patrząc na tego typu „twór” ma się wrażenie, że do ołtarza niesie się doniczkę w reklamówce, to jednak zauważalne jest, że projektanci szukają nowych rozwiązań i starają się łączyć to, co praktyczne z tym, co estetyczne. Okazuje się jednak, że torebkę – nawet jeżeli będzie trzymała ją świadkowa – warto mieć, przede wszystkim dlatego, że na pannę młodą czyhają różne „niebezpieczeństwa” i „pułapki” takie, jak urwany welon, rozmazany makijaż, zepsuta fryzura czy też pęknięte rajstopy. Torebka nie powinna być zbyt duża, żeby nie rzucała się przesadnie w oczy i nie dominowała całości sylwetki, jednak dobrze by było, gdyby była na tyle pojemna, żeby pomieścić w sobie takie elementy, jak te do ewentualnej „pierwszej pomocy” - para rajstop na zmianę, chusteczki higieniczne, plastry opatrunkowe, wkładki żelowe do butów, bibułki matujące, puder, tusz do rzęs, szminka, płatki kosmetyczne, pilniczek do paznokci, tik-taki, wsuwki, perfumy czy...sprawdzone środki przeciwbólowe.

kopertówka damskaW praktyce okazuje się, że na weselu przydaje się solidny zestaw igieł i nici, przede wszystkim dlatego, że delikatna suknia – zwłaszcza ta z trenem – podczas intensywnej zabawy lubi się zahaczać i rwać, dobrze więc mieć pod ręką jakieś agrafki czy małe pudełeczko krawieckie. Agrafki mogą przydać się szczególnie przesądnym przyszłym żonom, dobrze pamiętać, że zgodnie z przesądami, suknia nie powinna być rozerwana przed ceremonią ślubną, a jeżeli już taka nieprzyjemna sytuacja będzie miała miejsce, materiału pod żadnym pozorem nie powinno się zszywać a spiąć właśnie agrafką. Zaszycie rozerwanej sukni wróży nieszczęścia i łzy w małżeństwie. Propozycje kreatorów mody można podziwiać nie tylko na pokazach i wybiegach, ale także w sieci. Przeglądając dowolny, oferujący torebki sklep internetowy, można zauważyć coraz większą popularność torebek ślubnych, które swoim formatem odpowiadają bardziej kopertówkom, kosmetyczkom czy większym portfelom, niż typowym torbom. Ze względu na to, że pomimo że ślub i wesele należą do wyjątkowych dni w życiu, nie są one wolne od zaskakujących sytuacji i nieprzewidywalnych wydarzeń, warto więc być przygotowanym na wszelkiego rodzaju niespodzianki. Być może wkrótce w powszechnym obiegu pojawią się suknie ślubne z kieszeniami, które skutecznie rozwiązałyby problem z podręcznym „ekwipunkiem” panny młodej, jednak ciągle są to pojedyncze egzemplarze projektowane bardziej jako ciekawostka, niż element stałego wyposażenia.

Być może właśnie dlatego zaopatrzenie się w torebkę może być dobrym rozwiązaniem? W taki sposób można mieć przy sobie wszystko to, co wydaje się być niezbędne i nie obciążać dodatkowo – i tak już wystarczająco obciążonej obowiązkami – świadkowej. „Chicago Tribune” w sekcji „Śluby i wesele” proponuje pannom młodym, aby wszelkie potrzebne i niezbędne w swoim najważniejszym dniu w życiu rzeczy podzieliły na dwie grupy i spakowały do...dwóch torebek. Pierwszą – malutką i ozdobną – powinny mieć przy sobie, drugą natomiast powinny powierzyć najbardziej odpowiedzialnej osobie na weselu. Do pierwszej podręcznej torebeczki powinno się zapakować przede wszystkim niewielką szczotkę do włosów, małe lusterko, niezbędne leki, gumę do żucia, chusteczki nawilżające i odświeżające, puder i szminkę. W drugiej, większej torebce można mieć buty na zmianę, plastry, większe kosmetyki i wszystko to, co nie jest absolutnie niezbędne i nie musi być cały czas pod ręką. Przeglądając dowolny oferujący ślubne torebki ze skóry sklep internetowy widać popularność tego typu produktów, być może jeszcze minie trochę czasu zanim polskie panny młode przekonają się do nich w stu procentach. O plusach kupowania w internecie przeczytamy na blogu http://www.torebka-sklep.pl/sklepy-internetowe/73-odwiedzamy-oferujacy-bezpieczne-torebki-sklep-internetowy-i, który w całości został poświęcony modzie. Przede wszystkim znajdziemy tam jednak teksty o torebkach oraz innych gadżetach.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

DMC Firewall is a Joomla Security extension!