Najczęsciej czytane

Wyłazy Fakro

Wyłaz Fakro umożliwia bezpieczne i swobodne wyjście na dach zawsze wtedy, kiedy jest ono niezbędne. Do takich sytuacji należą prace kominiarskie, instalacyjne czy też konserwacyjne. Może zdarzyć się także, że podczas zabawy piłka, lotka do badmintona czy latawiec utkną na dachu, wyłaz Fakro pozwoli Ci na ich szybkie ściągnięcie i kontynuowanie zabawy. 

Wykorzystaj czas

Wiosna w pełni, wakacje tuż tuż, a wraz z nimi dłuższe dni i więcej wolnego czasu. Warto więc zacząć zastanawiać się na tym jak ten czas wykorzystać, by go nie zmarnować. Oczywiście odrobina nicnierobienia przyda się każdemu, ale resztę urlopu można spędzić bardziej kreatywnie. Jak?

Pracownia Mebli Kuchennych - dobre rozwiązanie?

Urządzanie kuchni należy do ważniejszych podczas remontu mieszkania. Jest to miejsce w którym chcąc nie chcąc spędzamy bardzo dużo czasu. Jak urządzić ją w taki sposób, by była nie tylko piękna, ale co w kuchni najważniejsza-funkcjonalna?

Samodzielna nauka gry na gitarze – od czego zacząć?

prywatna szkoła muzycznaZe względu na to, że muzyka towarzyszy nam na każdym kroku, nietrudno znaleźć wytłumaczenie dla rosnącej popularności wszelkiego rodzaju kursów i szkół, mających za zadanie nauczyć nas gry na wybranym instrumencie. Jako, że skrzypce, perkusja czy puzon, są trudne do opanowania w sposób samodzielny, warto poważnie zastanowić się nad wybraniem odpowiedniej szkoły, w której mielibyśmy bezpośredni kontakt ze specjalistą w określonej dziedzinie. Istnieją oczywiście takie instrumenty, które – przynajmniej na poziomie podstawowym – jesteśmy w stanie opanować sami, dlatego też jeżeli mamy w sobie zamiłowanie do gry i jesteśmy wystarczająco zmotywowani do wielogodzinnych intensywnych ćwiczeń, możemy pokusić się o chwycenie za flet czy gitarę i przygotowywać się do nauki. Tylko...od czego zacząć?

Wiadomo, że najważniejsza jest systematyczność i niezrażanie się drobnymi niepowodzeniami. Jeżeli posiadamy przynajmniej ogólne pojęcie o muzyce, wartościach nutowych czy harmonii, możemy zacząć odkładać pieniądze na wymarzoną gitarę, jednak jeżeli kompletnie nie mamy pojęcia „o co chodzi”, dobrze by było, gdybyśmy zgromadzili niezbędną wiedzę, albo skonsultowali się z kompetentną osobą. Takie rozwiązanie – chociaż kosztowne – jest najrozsądniejsze, ponieważ prywatny nauczyciel pomoże nam dobrać wielkość instrumentu, oceni nasze predyspozycje i pozwoli wyeliminować błędy, które notorycznie popełniają samouki. Można mieć więc częściową przewagę i od samego początku uczyć się prawidłowej gry czy rozczytywania nut. Podstawowym błędem jest oczywiście nieprawidłowa postawa, która w przypadku gitary może pociągać za sobą nieprzyjemne skurcze czy bóle kręgosłupa, z czego doskonale zdają sobie sprawę osoby, które chwytały za gitarę w taki sposób, jaki był dla nich wygodny. O ile w przypadku kilkunastominutowej gry nie sprawi nam to żadnego kłopotu, o tyle już wielogodzinne ćwiczenia mogą być nieprzyjemne, warto więc dążyć do profesjonalizmu, nawet jeżeli w dalszej perspektywie nie mamy zamiaru detronizować Jimmiego Hendrixa. Oczywiście absolutną podstawą jest podsiadanie słuchu muzycznego, ponieważ – niestety – pasja nie wystarczy, jeżeli nie będziemy mieć poczucia rytmu i nie będziemy prawidłowo słyszeć dźwięków. Właśnie dlatego, przynajmniej na samym początku, warto udać się do prywatnego nauczyciela. Zwykle pierwsze lekcje w takich szkołach są darmowe, mamy więc niesamowitą możliwość sprawdzenia się i dołożenia wszelkich starań, aby nauka gry na gitarze była dla nas czystą przyjemnością. 

nauka gry na pianinie

Wiadomo, że jeżeli jesteśmy samoukami, nie ruszymy z miejsca bez odpowiedniego instrumentu. Nie słuchajmy ludzi, którzy twierdzą, że „dobry muzyk nauczy się grać na byle czym” i zmuszają nas do ćwiczeń na gitarze z odkształconym gryfem czy nienastrojonymi strunami. Podobno nie jest sztuką zagrać na nastrojonej gitarze, jednak jeżeli nie mamy obok nikogo, kto skutecznie by nas poprawił czy poprowadził przez labirynty gitarowe, będziemy się uczyć złego brzmienia akordów i rozczarujemy się brakiem postępów w nauce. Nikt przecież nie będzie zadowolony grając piosenki, które w oryginale brzmią zupełnie inaczej. Gitara gitarze nierówna, dlatego też na zakupy pójdźmy z kimś, kto dobrze słyszy dźwięki i potrafi rozpoznać czy instrument jest porządnie zrobiony. W niektórych gitarach struny „puszczają” szybciej, dlatego może być to sporym utrudnieniem. Mając porządny sprzęt, zrobimy milowy krok we własnych postępach. Wbrew pozorom nauka gry na gitarze nie musi wiązać się z jakimiś wielkimi wydatkami, ponieważ dobrze wykonaną gitarę możemy kupić już za 300zł. Na początek wystarczy i z pewnością będzie się odpowiednio sprawować. Kiedy mamy już gitarę i odrobinę samozaparcia nie pozostaje nam nic innego jak...ćwiczyć. Z pewnością na początku będziemy wyglądać dość nieporadnie licząc palce i zastanawiając się, który położyć na której strunie, ale możemy być pewni, że z czasem będzie nam szło coraz lepiej. Jeżeli uparcie powstrzymujemy się od skorzystania z ofert jakiegoś kursu, z pomocą przyjdą nam wszelkiego rodzaju poradniki, książki oraz fora internetowe, na których – wbrew pozorom – możemy dowiedzieć się znacznie więcej od praktyków, którzy chętnie dzielą się wskazówkami technicznymi.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Podobne artykuły

DMC Firewall is a Joomla Security extension!