Najczęsciej czytane

Casalgrande Padana – idealna podłoga do salonu

Salon jest w każdym domu miejscem reprezentacyjnym. To właśnie do tego pokoju zapraszamy naszych gości, aby spędzić z nimi wolny czas i podyskutować. Nie powinno więc dziwić to, że wyposażeniu właśnie tego pomieszczenia poświęcamy tak wiele czasu i uwagi. Jednym z najważniejszych elementów jest montaż odpowiedniej podłogi w naszym salonie, ponieważ to na nią jako pierwszą zwracamy uwagę wchodząc do danego pomieszczenia. 

Jak wybrać idealny wkład kominkowy?

Wiele osób ze względu na zbliżającą się jesień marzy o tym, by nadchodzący czas spędzać w gronie rodzinnym przy cieple kominka. Nic dziwnego. Kominek zapewnia ciepłą atmosferę, nie tylko w sersie dosłownym, ale także przenośnie. Stwarza on bowiem niesamowity, rodzinny nastrój, który sprzyja rodzinnym spotkaniom. Jeżeli podejmiecie już decyzję o kupnie kominka, powinniście mieć także świadomość, że jego zakup wiąże się także z kupnem wielu innych rzeczy, które gwarantują prawidłowe funkcjonowanie kominka w naszym domu.

Projektowanie funkcjonalnej kuchni

Wielu z nas przystępując do remontu takiego pomieszczenia jak kuchnia skupia się głównie na takich elementach jak jej wystrój, kolor, czy wyposażenie sprzętowe. Warto jednak pomyśleć o innej kwestii mianowicie funkcjonalności kuchni. Powinien to być podstawowy wyznacznik dotyczący tego pomieszczenia.

Samodzielna nauka gry na gitarze – od czego zacząć?

prywatna szkoła muzycznaZe względu na to, że muzyka towarzyszy nam na każdym kroku, nietrudno znaleźć wytłumaczenie dla rosnącej popularności wszelkiego rodzaju kursów i szkół, mających za zadanie nauczyć nas gry na wybranym instrumencie. Jako, że skrzypce, perkusja czy puzon, są trudne do opanowania w sposób samodzielny, warto poważnie zastanowić się nad wybraniem odpowiedniej szkoły, w której mielibyśmy bezpośredni kontakt ze specjalistą w określonej dziedzinie. Istnieją oczywiście takie instrumenty, które – przynajmniej na poziomie podstawowym – jesteśmy w stanie opanować sami, dlatego też jeżeli mamy w sobie zamiłowanie do gry i jesteśmy wystarczająco zmotywowani do wielogodzinnych intensywnych ćwiczeń, możemy pokusić się o chwycenie za flet czy gitarę i przygotowywać się do nauki. Tylko...od czego zacząć?

Wiadomo, że najważniejsza jest systematyczność i niezrażanie się drobnymi niepowodzeniami. Jeżeli posiadamy przynajmniej ogólne pojęcie o muzyce, wartościach nutowych czy harmonii, możemy zacząć odkładać pieniądze na wymarzoną gitarę, jednak jeżeli kompletnie nie mamy pojęcia „o co chodzi”, dobrze by było, gdybyśmy zgromadzili niezbędną wiedzę, albo skonsultowali się z kompetentną osobą. Takie rozwiązanie – chociaż kosztowne – jest najrozsądniejsze, ponieważ prywatny nauczyciel pomoże nam dobrać wielkość instrumentu, oceni nasze predyspozycje i pozwoli wyeliminować błędy, które notorycznie popełniają samouki. Można mieć więc częściową przewagę i od samego początku uczyć się prawidłowej gry czy rozczytywania nut. Podstawowym błędem jest oczywiście nieprawidłowa postawa, która w przypadku gitary może pociągać za sobą nieprzyjemne skurcze czy bóle kręgosłupa, z czego doskonale zdają sobie sprawę osoby, które chwytały za gitarę w taki sposób, jaki był dla nich wygodny. O ile w przypadku kilkunastominutowej gry nie sprawi nam to żadnego kłopotu, o tyle już wielogodzinne ćwiczenia mogą być nieprzyjemne, warto więc dążyć do profesjonalizmu, nawet jeżeli w dalszej perspektywie nie mamy zamiaru detronizować Jimmiego Hendrixa. Oczywiście absolutną podstawą jest podsiadanie słuchu muzycznego, ponieważ – niestety – pasja nie wystarczy, jeżeli nie będziemy mieć poczucia rytmu i nie będziemy prawidłowo słyszeć dźwięków. Właśnie dlatego, przynajmniej na samym początku, warto udać się do prywatnego nauczyciela. Zwykle pierwsze lekcje w takich szkołach są darmowe, mamy więc niesamowitą możliwość sprawdzenia się i dołożenia wszelkich starań, aby nauka gry na gitarze była dla nas czystą przyjemnością. 

nauka gry na pianinie

Wiadomo, że jeżeli jesteśmy samoukami, nie ruszymy z miejsca bez odpowiedniego instrumentu. Nie słuchajmy ludzi, którzy twierdzą, że „dobry muzyk nauczy się grać na byle czym” i zmuszają nas do ćwiczeń na gitarze z odkształconym gryfem czy nienastrojonymi strunami. Podobno nie jest sztuką zagrać na nastrojonej gitarze, jednak jeżeli nie mamy obok nikogo, kto skutecznie by nas poprawił czy poprowadził przez labirynty gitarowe, będziemy się uczyć złego brzmienia akordów i rozczarujemy się brakiem postępów w nauce. Nikt przecież nie będzie zadowolony grając piosenki, które w oryginale brzmią zupełnie inaczej. Gitara gitarze nierówna, dlatego też na zakupy pójdźmy z kimś, kto dobrze słyszy dźwięki i potrafi rozpoznać czy instrument jest porządnie zrobiony. W niektórych gitarach struny „puszczają” szybciej, dlatego może być to sporym utrudnieniem. Mając porządny sprzęt, zrobimy milowy krok we własnych postępach. Wbrew pozorom nauka gry na gitarze nie musi wiązać się z jakimiś wielkimi wydatkami, ponieważ dobrze wykonaną gitarę możemy kupić już za 300zł. Na początek wystarczy i z pewnością będzie się odpowiednio sprawować. Kiedy mamy już gitarę i odrobinę samozaparcia nie pozostaje nam nic innego jak...ćwiczyć. Z pewnością na początku będziemy wyglądać dość nieporadnie licząc palce i zastanawiając się, który położyć na której strunie, ale możemy być pewni, że z czasem będzie nam szło coraz lepiej. Jeżeli uparcie powstrzymujemy się od skorzystania z ofert jakiegoś kursu, z pomocą przyjdą nam wszelkiego rodzaju poradniki, książki oraz fora internetowe, na których – wbrew pozorom – możemy dowiedzieć się znacznie więcej od praktyków, którzy chętnie dzielą się wskazówkami technicznymi.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Podobne artykuły

DMC Firewall is a Joomla Security extension!